ДУГИТ, брой 1, март 2026
Скъпи приятели, шалом от Тел Авив!
Вашето приятелство и подкрепа за служението на „Дугит“ през изминалата година бяха истинско благословение за нас и за народа на Израел. Благодарни сме за всяка ваша молитва и завсеки дар, който Господ ни даде чрез вас!
Сред бурните събития от последните две години видяхме как сърцата на стотици хора в Израел се отварят и обръщат към вечните въпроси – за живота, за смъртта, за надеждата и за вярата. През 2025 г. Бог ни отвори врати, за да споделим Евангелието с хиляди израелци чрез различните ни инициативи:
Женска конференция „Бат Сион“ (Сионска дъщеря): Над 600 жени от цял Израел се събраха за поклонение, силно поучение, чудеса и обновена вяра.
Книгата „Legacy of Hope“ (Наследство на надеждата): Тази новоиздадена книга за Холокоста е уникално евангелизационно средство, което мощно споделя Благата вест за Месията Йешуа. Книгата разказва историята на родителите на п-р Ави Мизрахи, които правят алия от България по времето на възстановяването на еврейската държава през 1948 г. и за срещата им с еврейския Месия Йешуа в Земята на Израел.
Молитвено събрание „Добре дошъл, Царю на славата“: За осма поредна година организирахме годишната молитвена среща, която събра 500 еврейски и арабски вярващи в хваление, поклонение и покаяние. Обединени като едно Тяло, ние приехме причастие заедно и провъзгласихме, че Господ е главата на Тялото на вярващите в Израел.
Разпределителен център „Дугит“: Раздадохме хиляди пакети с храна и Нов завет на иврит на семейства в затруднение, самотни майки и оцелели от Холокоста. Раздадохме също така пакети с помощи на войници, които ежедневно рискуват живота си, за да защитят нашата нация.
Интернет телевизионен канал „ТВ Шелану“: Въпреки съпротивата, продължихме да създаваме програми на иврит, разпространявайки словото на Йешуа в цял Израел, което достига дори до хора сред ортодоксалната общност, които гледат и се покланят на Йешуа тайно. На всеки зрител, който пожелае, изпращаме Библия и Нов Завет на иврит.
Евангелизационно кафене „А‘Оген”: Работата на кафенето ни процъфтява в сърцето на Тел Авив, предлагайки освен кафе и усещането за общност, и споделяне на Благата вест. Всеки гост е топло посрещнат и обслужен от вярващи хора, готови да споделят любовта и грижата на Йешуа.
Ще продължите ли да бъдете наши партньори в молитва и даване, така че Благата вест за Йешуа да продължи да достига до народа на Израел и през 2026 г.? Благодарим ви!
Конференция „Бат Сион“ (Сионова дъщеря)
Освен несгодите на войната с терористите на „Хамас“ в Газа през последните две години, постоянната заплаха от терористични атаки, ракетните сирени и икономически затруднения, голяма част от жените в Израел са изправени и пред реалността на това, че съпрузите и/или синовете им са мобилизирани за военна служба, което допълнително утежнява и без това трудния им живот.
Всяка година на нашата женска конференция „Бат Сион“, жени от цялата страна се събират за няколко дни на служение, поучение и време на истинско освежаване в Божието присъствие. През март миналата година на конференцията присъстваха над 600 жени, както еврейки, така и арабки! Тази година конференцията ни ще бъде от 12 до 15 март 2026 г. Вярваме, че ще надминем този брой и ще можем да послужим на още стотици жени с насърчение и укрепяване в Господа! Молим се това да бъде време за освежаване на сърцата и възстановяване на силите за всички тези Божии дъщери!
Молим ви, присъединете се към нас в молитва за жените на Израел и за всяко сърце, което ще присъства на конференцията тази година! Молете се за сърца, които да бъдат отворени да получат живот и надежда от Йешуа!
Всяка година събираме стотици вярващи жени от цял Израел за това специално събитие. Това не е просто време за почивка. За много от тях това време е като спасително въже в океана на живота!
Те пристигат изморени... и си тръгват обновени в Духа!
Те пристигат опечалени... и получават изцеление!
Те пристигат изолирани... и намират сестринство!
Те пристигат уплашени... и си тръгват изпълнени с вяра!
Ето някои затрогващи коментари на жени, които присъстваха на конференцията миналата година:
„Като млада майка, всяка година с нетърпение очаквам конференция „Бат Сион“. Там си спомням коя съм в Бога – и че не съм сама.“
„Конференция „Бат Сион“ събира месиански жени от цял Израел... това е мощно духовно оръжие за Царството.“
„Тази конференция е време за подготовка, наставничество и утвърждаване на призванието да живеем в Сион, знаейки, че заедно заемаме местата си на стените на Йерусалим и изпълняваме ролята си, докато небесното царство се разширява на земята.“
„Толкова благословено и толкова необходимо време! Това е изключително формиращо събитие за младите жени. Дава им контекст за благочестив семеен живот и служение на Йешуа.“
„Толкова е окуражаващо да видиш жени от различни деноминации да се събират заедно.“
„Това носи така необходимата утеха, благословение и насърчение за толкова много жени във време на продължаваща национална травма...“
„Това, на което станах свидетелка, беше късче от небето на земята... Тази среща се превърна в духовна необходимост за мен.“
„Това е място, където ни се напомня, че сме дъщери на Царя и че имаме Баща, който ни обича. Напомня ни се за нашата идентичност.“
Животът на тези жени е белязан от война. С вашите и нашите молитви и ходатайство той може да бъде белязан от поклонение. Вашите молитви и подкрепа носят утеха, сила и изцеление на жените в Израел, които толкова много се нуждаят от това сега.
Благословения в Месията Йешуа,

Ави Мизрахи

